Nancy Springer

americká, 1948

Nahrávám...

Životopis

Pro holmesovskou vášeň Nancy Springerové bylo rozhodující souborné vydání příběhů Velkého detektiva, které patřilo její mamince a s níž vyrůstala celé dětství v New Jersey.
Když dívce čtvero románů a 56 povídek z pera sira Artura Conana Doyla přestalo stačit, začala si vymýšlet vlastní.
Celoživotní zaujetí géniem z Baker Street spisovatelka nedávno korunovala v příbězích Sherlockovy odvážné sestry Enoly, jejíž pátrání na vlastní pěst nápaditě rozvíjí tradici moderních holmesiád.

Téměř čtyři desítky knih, mezi nimiž vynikly zejména prózy Kdepak na bílém koni (1988), Skřivánek v letu (1994) a Lákavé nebezpečí (1996), vydobyly Springerové nepřehlédnutelné postavení mezi americkými autorkami žánru fantasy.
Zájem o dívčí náhled na klasické literární situace prokázala už v pětidílném cyklu o "princezně ze Sherwoodu" Rowan Hoodové (2001 - 2005). Starými pověstmi anglickými vnímanými ze ženské perspektivity se zabývala i v románech s tematikou Artušova kruhového stolu Říkají mi Mordred (1998) a Kouzelnice Morgana (2001)

Springerová, kterou čestí čtenáři dosud znali, jen prostřednictvím povídkových antologií z 90. let, vyučuje tvůrčí psaní na York College v Penyslvánii, kde také žije, píše a s oblibou si vystrojuje vegetariánské hody. Její prózy obdržely mimo jiné cenu Edgara Allana Poea a dočkaly se i nominací na prémie Nebula Hugao

Zdroj životopisu: Případ lidumilné levačky

Populární autoři:

J. R. R. Tolkien

1892 - 1973