Monika Elšíková

Monika Le Fay pseudonym

česká, 1968

Nahrávám...

Životopis

Studovala krátce DAMU, poté přešla na FAMU, kde absolvovala scénářem k hranému filmu Villa Delia a krátkým hraným filmem Propast na motivy Leonida Andrejeva s Bohumilem Kleplem v hlavní roli (scénář, produkce a režie, 1997).

Během studií natáčela pro ČT publicistické a dokumentární pořady, např. Jeden den bratra Gereona (ČT, 1994). V roce 2001 natočila film Archa pro Vojtu (scénář, text k ústřední písni Druhý břeh, režie a koprodukce)
Píše také knihy pro děti – Jonáš a velryba (1998) a Bubu (1999) – a pro dospělé – Dobré dílo Anastáze Opaska (1999, vše vydáno ve vydavatelství Monika Vadasová-Elšíková); dětské knihy byly oceněny mimo jiné Zlatou stuhou, Nejkrásnější knihou – 1. místo v kategorii Literatura pro děti a mládež, Cenou ministra kultury, Cenou učitelů, kniha o A. Opaskovi byla v anketách Lidových novin a Katolického týdeníku několikrát nominována na knihu roku.

Od roku 1990 publikovala desítky komentářů, mimo jiné v Mladé frontě Dnes, Lidových novinách, Českém deníku a Respektu.

Nyní pracuje na scénáři podle své knihy Bubu, který by měl být v ČT realizován v příštím roce. Chystá vydání románu Vlčí mlha. Studuje Homeopatickou akademii.

28. Letní filmová škola

Zdroj životopisu: www.fdb.cz

Populární autoři:

Bertrice Small

1937 - 2015
Jules Verne

1828 - 1905