Michael J. Behe

americká, 1952

Nahrávám...

Životopis

Profesor Michael J. Behe je americký biochemik, kritik neodarwinismu a zastánce teorie inteligentního designu. Je profesorem biochemie na Lehigh University.

Narodil se 18. ledna 1952 v Altooně v Pensylvánii. Je ženatý a má devět dětí. Doktorát z biochemie získal v roce 1978 na Pensylvánské universitě. V roce 1985 přišel na Lehigh Universitu v Bethlehem (Pensylvánie) a v současnosti je tam profesorem biochemie.
V roce 1996 publikoval knihu „Darwinova černá skříňka“ (Darwin's Black Box), ve které popisuje vnitřní struktury buňky - svět složitých chemických mechanismů. Na základě svých vědeckých pozorování dokazuje, že tato jemně vyvážená, v dokonalé souhře fungující „zařízení“ nemohla vzniknout na základě postupného vývoje v souladu s Darwinovou evoluční teorií, ale že popsané mechanismy musely být zkonstruovány – ať už Bohem či nějakou vyšší inteligencí. Rozvíjí koncept „neredukovatelné složitosti“.
Behe se specializuje na struktury bílkovin a nuklových kyselin, je autorem řady vědeckých článků v odborných časopisech jako "Journal of Molecular Biology", "Nucleic Acids Research", "Biochemistry", "Proceedings of the National Academy of Sciences USA", "Biophysical Journal" a dalších.

Beheho hypotézu o "neredukovatelné složitosti" klíčových struktur buněk dále rozvíjí vědecká společnost Department of Biological Sciences na Lehigh Universitě.Zdroj životopisu: http://cs.wikipedia.org/

Populární autoři:

George Gamow

1904 - 1968