Meg Cabot

Patricia Cabot · Jenny Carroll · Meggin Cabot pseudonymy

americká, 1967

Nahrávám...

Životopis

Meg Cabot, celým jménem Meggin Patricia Cabot (* 1.2.1967, Bloomington, Indiana) je americká spisovatelka a ilustrátorka.

Narodila se v roce ohnivého Koně, což je známé smolné znamení čínského horoskopu, ale už v ranném věku se naučila, že dobrý vypravěč příběhů si může dát happy end. Na Universitě v Indianě vystudovala výtvarné umění a přestěhovala se do New Yorku, kde se nejdříve pokoušela uspět jako ilustrátorka. To jí však neuspokojovalo, a právě nespokojenost při ilustrování jí přivedla k realizaci jejího největšího hobby – psaní novel. Přesto, než vydala svou první knihu, vystřídala několik zaměstnání a dodnes ráda vzpomíná na své místo asistentky managera newyorské univerzitní koleje.

U nás je dobře známá pod jménem Meg Cabot, a to díky její sérii knih Deník princezny o Mie Thermopolisové, manhattanské studentce, která se téměř přes noc stane následnicí trůnu v Genovii a sérii knih Mediátor o studentce Susannah, která je mediátorka a díky této její neobvyklé schopnosti ji zbloudilé duše, toužící po pomoci, pronásledují téměř na každém kroku.

Pod jménem Patricia Cabot napsala 6 romantických knih a na jedné spolupracovala s dalšími autorkami romantických novel.

Meg Cabot se v roce 1993 vdala za Benjamina D. Egnatze spisovatele a básníka, manželé v současnosti žijí střídavě v Key West, Indianě a v New York City. Společnost jim doma dělá jejich milovaná jednooká kočka Henrietta. Více se o Meg a její tvorbě dozvíte na jejích webovkách.

Zdroj životopisu: www.megcabot.com

Populární autoři:

Bertrice Small

1937 - 2015
J. R. R. Tolkien

1892 - 1973