Max Frei

ruská

Nahrávám...

Životopis

Max Frei (rusky: Макс Фрай) je pseudonym nejdříve dvou spisovatelů - Světlany Martynčik a jejího manžela Igora Sťopina a po jeho smrti už jen Světlany Martynčik.
---
Světlana Jurjevna Martynčik (rusky: Светлана Юрьевна Мартынчик) (*22.2.1965) je ruská spisovatelka a malířka a rozhlasová redaktorka.
Narodila se v Oděse v SSSR (nyní Ukrajina), kde studovala v filologickou katedru Oděsské státní univerzity, ale nedostudovala, od roku 1993 žila v Moskvě a od roku 2004 žije ve Vilniusu v Litvě. Je občankou Ukrajiny s povolením k trvalému pobytu v Litvě.
---
Igor Viktorovič Sťopin (Игорь Викторович Стёпин) (21.1.1967 — 16.5.2018) byl ruský malíř a spisovatel narozený v Oděse v SSSR (nyní Ukrajina), manžel spisovatelky Světlany Martynčik, s kterou společně psali od roku 1986 pod pseudonymem Max Frei. Je známý jako jeden ze zakladatelů oděsské kultovní pank-šansonové kapely Klub unylych lic (Клуб Унылых Лиц, v překladu Klub smutných tváří). Měl řadu samostatných výstav v Rusku, Německu a USA, jeho obrazy jsou ve sbírkách Národního muzea v Petrohradu, Neue Pinakothek v Mnichově a různých sbírkách v USA.

Zdroj životopisu: https://bit.ly/3oGotKY; https://bit.ly/38Buzqh; https://bit.

Populární autoři:

Karel Čapek

1890 - 1938
J. R. R. Tolkien

1892 - 1973