Max Cannon

americká, 1974

Nahrávám...

Životopis

Max Cannon

Max Cannon Max se narodil v Tucsonu v Arizoně ve Spojených státech Amerických. Jeho datum narození nelze zjistit, pečlivě ho z neznámých důvodů tají, ale my se domníváme, že se stal Tucsoňanem v roce 1974. Pokud se ho na jeho věk zeptáte přímo, odpoví Vám: "Jsem příliš starý na piercing obočí a příliš mladý na jeho lifting.". Vyrůstal ve vojenské rodině, on sám však k armádě nepřilnul. V jeho karikaturách se tato skutečnost odrazila v postavě Mlékaře Dana, který nosí uniformu - nikoliv však vojenskou. Sám o sobě říká, že on sám se (jak doufá) žádné své postavě nepodobá. Pokud ale přece jen trochu, pak to nejspíš bude Ted Johnson, neboť tato postava má základ v jeho otci, se kterým má Max hodně společného.

V současné době učí tvorbu animace na The Art Center Design College v rodném Tucsonu. Kromě působení na univerzitě a kreslení karikatur píše scénáře filmů (zejména hororových), věnuje se animaci, produkci a pracuje pro televizi. Své soukromí si chrání, více se o něm patrně nedozvíte. Snad jen ještě to, že je ženatý a že má minimálně jednoho potomka (syna), který pravděpodobně od mala kráčí ve stopách svého otce - od roku 2001 občas vyjde jeho vlastní strip mezi otcovými.

Red Meat

Komiks Red Meat se řadí mezi tzv. stripy. Každý z dílů je převážně tvořen třemi obrázky, vetšinou statickými, pouze s drobnými změnami ve tvářích postav. Nad každým dílem je vysazen řádek velmi zvláštního druhu poezie. Max říká, že ho sem píše pro ty, kteří nemají rádi komiksy, ale mají rádi angličtinu.

Zdroj životopisu: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=ef32c

Populární autoři:

Charles Darwin

1809 - 1882