Mary Pope Osborne

americká, 1949

Nahrávám...

Životopis

Narozena 20.5.1949. Americká autorka dobrodružných knih pro děti. Úspěch a mnoho ocenění ji přinesla série knih "Magický domeček" (Magic Tree House). Tato série byla přeložena do více než 30 jazyků a prodalo se přes 100 milionů výtisků knih.

Její první kniha byla vydána 10 let před prvním dílem Kouzelného domečku, tj. v roce 1982. Jmenovala se Utíkej, utíkej, tak rychle jak dokážeš (Run, Run, As Fast As You Can) - částečně autobiografický příběh dívky vyrůstající ve vojenské rodině. Vždy svými knihami cílila na dětské publikum.

Vydavatel navrhl Mary Pope, aby napsala sérii knih. Rok jí to trvalo, než narazila pomyslný vzorec pro její sérii knih o kouzelném domečku na stromě. Hrdiny série jsou sourozenci Jack (8 let) a jeho Annie (7 let) a cestují časem právě skrze domek na stromě.

Popularita série zastínila i Harryho Pottera, kdy v roce 2006 se umístila na 1. místě na seznamu New York Times bestsellerů. Série je působivá pro styl psaní tak i vzdělávací přínos. Odborná veřejnost oceňuje zejm. historickou i geografickou správnost obsahu i slovníku. Série obdržela řadu vyznamenání od takových organizací, jako je Národní rada učitelů angličtiny, či Americké asociace knihkupců.

Zdroj životopisu: http://www.levneucebnice.cz/autor/mary-pope-osborne/

Populární autoři:

George Gamow

1904 - 1968