Mary Challans Renault

anglická, 1905 - 1983

Nahrávám...

Životopis

vlastním jménem Mary Challans (4. září 1905 ve Forest Gate, Essex, nyní Londýn - 13. prosince 1983 v Kapském městě, Jihoafrická republika) byla britská spisovatelka historických novel a románů. Studovala v Oxfordu a téměř všechen svůj čas zájem zaměřila na historii Pocházela z lékařského prostředí, její otec byl v Londýně lékařem. Po ukončení svých studií v Oxfordu se stala zdravotní sestrou. Vzhledem ke své lesbické homosexuální orientaci se stala představitelkou britské sexuální revoluce.
Po skončení 2. světové válce odjela v roce 1947 svou životní partnerkou do Jižní Afriky. Celý život upřímně obdivovala a věřila v antické ideály demokracie a spravedlnosti, proto se také zapojila do politických hnutí, která bojovala proti tamnějšímu apartheidu.
Velmi ráda cestovala po celém světě, na podkladě svých cest do Řecka napsala své nejznámější populární historické novely a romány.
Její nejlepší díla, která se zařadila mezi světové bestsellery, čerpají z nejstarších údobí kulturních dějin, z řeckého a římského starověku.

Zdroj životopisu: www.wikipedia.cz

Populární autoři: