Koupit knihy

Martin Mojžíš

česká, 1973


Nahrávám...

Životopis

Umělecký fotograf a grafik Martin Mojžíš se narodil v Praze, na jaře roku 1973. V mládí skládal hudbu a texty, hrál na několik hudebních nástrojů, psal básně i prózu. Fotografie mu učarovala až později, nicméně o to více. První zakázky fotografoval ještě na film.

V roce 2006 s pomocí kamaráda Jana Pischnotha založil vlastní fotografický a grafický atelier.

Začal fotografovat produkty, domy a interiéry. Měl i portrétní období, ale nebylo to pro něj. Také pokračoval v grafických návrzích, sazbě a zlomu, vznikaly první katalogy a jiné publikace, navrhoval internetové stránky apod.

Tehdy, v mrazivých měsících na přelomu let 2006 a 2007, se zrodily první fotografie volné tvorby. Nejprve kolekce Hledání, poté Okamžiky a Útěky. Galerie Prolínání a Hledání 2010 později vyústily ve dva zatím nejrozsáhlejší soubory: Jiné krajiny a Deníky.

V roce 2016 oslavil atelier deset let samostatné tvůrčí činnosti. Volnou tvorbu představují velkoformátové autorské fotografie, především krajiny a zátiší. Na zakázku vytváří produktové fotografie, snímky dopravních prostředků (zejména železnice), architektury a interierů. Fotografuje průmysl, energetiku a výrobní procesy. Navrhuje a vytváří užitou grafiku. Mezi zákazníky patří mnoho českých i zahraničních firem, řada prací je publikována ve většině českých a mnoha zahraničních sdělovacích prostředcích.(zdroj životopisu: www.martinmojzis.com/autor.html)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři: