Koupit knihy

Martin Holík

česká, 1960


Nahrávám...

Životopis

P. Martin Holík se narodil 20. května 1960 v Brně.
Maturoval na gymnáziu, poté vystudoval FE VUT v Brně, je inženýrem elektrotechnologem. Teologii studoval tajně, vysvěcen byl v roce 1987; po vojenské službě pracoval šest let jako projektant.
V roce 1992 byl jmenován administrátorem farnosti Brno-Žebětín a Kohoutovice, od roku 1995 je kaplanem brněnské farnosti svatého Augustina v Masarykově čtvrti a věnuje se zejména práci v Radiu Proglas a Tv Noe, jejímž je jednatelem.
Od roku 1977 je jedním z vedoucích křesťanského celoročně působícího Střediska Radost, jehož vrcholem činnosti jsou letní tábory pro děti a mladé na samotě Amerika v Orlických horách.
P. Martin Holík je členem mediálních rad Biskupství brněnského a ČBK, publikuje v oboru péče o děti a mladé, v oboru problematiky médií populárně i technicky a vede provoz několika webů, mezi nimi www.proglas.cz a www.taborradost.cz.
Je aktivním muzikantem, příležitostným skladatelem, jeho koníčkem je dodnes elektronika.(zdroj životopisu: http://tisk.cirkev.cz/lide-a-udalosti/p-martin-holik-jubilan)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Wilbur Smith

1933 - 2021