Marian Keyes

irská, 1963

Nahrávám...

Životopis

Marian Keyesová se narodila v Limericku v roce 1963, vyrůstala v Cavanu, Corku, Galwayi a v Dublinu; osmdesátá léta strávila v Londýně a v současnosti žije s manželem Tonym v Dún Laoghaire, hrabství Dublin v Irsku. Mezi své záliby řadí četbu, kino, boty, kabelky a feminismus.
Autorka je zvláštním úkazem na vydavatelském nebi. Přestože začala psát teprve před přibližně třinácti lety, je dnes jednou z nejúspěšnějších irských autorek všech dob.
Vystudovala práva a účetnictví, a až v roce 1993 začala „zčistajasna“ psát krátké povídky, v roce 1997 vydala první román. Upovídaný, hovorový styl a výstřední irský humor oslovily všechny věkové skupiny, a ve chvíli, kdy Marian Keyesová dostala cenu Nový talent, získala si čtenáře v celé Británii. Autorka zatím napsala osm románů, z toho tři vyšly česky: Poslední nevěsta, Poslední šance a Dotek hvězd. Tři autorčiny knihy byly také zfilmované.
Kromě románů a povídek, píše měsíční sloupky a jednorázové příspěvky do různých časopisů a dalších publikací. Rovněž se věnuje charitativní činnosti.
Spisovatelka pravidelně navštěvuje Českou republiku, neboť tu žije její bratr Niall s rodinou.

Zdroj životopisu: www.bbart.cz

Populární autoři:

Carl Sagan

1934 - 1996
Bertrice Small

1937 - 2015