Maria Verbena Volpi

Ben Pastor pseudonym

italská, 1950

Nahrávám...

Životopis

Ben Pastor se narodila 4. 3. 1950 v Římě. V italské matrice je zapsána jako Maria Verbena Volpi a v té americké zase jako Verbena Volpi Pastor.
Vystudovala archeologii na římské univerzitě La Sapienza a hned poté se odstěhovala do USA, kde se provdala za důstojníka vojenského letectva s dávnými baskickými kořeny (jim vděčí za příjmení Pastor). Během krátké doby vystudovala tamní univerzitu a začala přednášet společenské vědy na mnoha dalších univerzitách: v Ohiu, Illinois a Vermontu.
Zároveň se, vedle široké oblasti svých zájmů sahající od Federika Garcíi Lorky přes etnomuzikologii až po archeologii, ponořila do žánru historické detektivky. Napsala desítky povídek pro největší časopisy tohoto typu - především pro Alfred Hitchcock\'s Magazine a Ellery Queen\'s Mystery Magazine.
V roce 2000 vydala Lumen, první detektivní román ze série o Martinu Borovi, německém důstojníkovi-detektivovi, inspirován postavou Clause von Stauffenberga, který se v roce 1944 podílel na atentátu na Hitlera. Úspěch tohoto románu ji pobídl k napsání několika pokračování, která byla přeložena a vydána ve Španělsku, Itálii a Německu.
Zvláštní zmínku si zaslouží Pražská mystéria v nichž autorka, prostřednictvím detektivní zápletky odehrávající se v předvečer první světové války, oživuje postavy a atmosféru tajemné Prahy z Kafkových časů.
Roku 2006 získala cenu Zlatý Saturn pro nejlepší autorku historických románů.

Zdroj životopisu: www.daemon.cz

Populární autoři:

J. R. R. Tolkien

1892 - 1973