Marco Cantu

Marco Cantú pseudonym

italská

Nahrávám...

Životopis

Marco Cantu se narodil v Itálii ve městě Piacenza, kde navštěvoval střední školu a kde doposud žije. Vystudoval počítačové vědy na Polytechnice v Miláně a poté začal učit C++ a Windows na italské pobočce Microsoftské univerzity. Ve stejné době byl také požádán o sepsání odborné knihy o C++ v italštině. Ta byla následně přeložena i do angličtiny.

Když se poprvé setkal s Delphi, rozhodl se opustit na Microsoft orientovanou společnost Mondatori a založit vlastní konzultační a výukovou společnost, v níž pracuje dodnes.

Během let sepsal celou řadu odborných článků v italštině. Přispíval například pro italskou odnož PcMagazinu nazývanou PcProfessionale a pro programátorský časopis Computer Programming. Jeho první článek v angličtině, po němž následovalo pár dalších, byl otisknut ve Windows Tech Journal, jeden článek napsal pro Delphi Informant a čas od času se vyskytne i v britském The Delphi Magazine.

S manželkou Lellou a dcerou Benedettou bydlí v malém bytě v domě ze 14. století v rodném městě Piacenza, které krom tříměsíčního pobytu v San Franciscu a mnoha cest po celém světě, nikdy neopustil.

Zdroj životopisu: marcocantu.com

Populární autoři:

J. R. R. Tolkien

1892 - 1973