Maja Lidia Kossakowska

polská, 1972

Nahrávám...

Životopis

Maja Lidia Kossakowska (1972) je polská spisovatelka fantasy. Absolventka fakulty středomořské archeologie Varšavské univerzity. Předtím vystudovala střední uměleckou školu. Jejím znamením jsou Ryby (jak sama tvrdí: akvarijní, klidné, mírné), ale působí jako „volný střelec" – externě spolupracuje s televizí, připravuje dokumentární pořady o etnografii a reportáže z folkových koncertů. Za svou hlavní profesi však považuje literární tvorbu.
Debutovala v roce 1996 povídkou Moucha. Získala Cenu spisovatelů SF v kategorii povídka roku 2000 za Beznohého tanečníka. Za povídky Sůl na nebeských pastvinách, Schizma, Beznohý tanečník a Zrno nebes získala čtyři nominace čtenářů na Cenu Janusze A. Zajdla, kterou uděluje polský fandom. Knižně publikovala sbírku povídek Obrońcy Królestwa (2003; Obránci Království), román Siewca Wiatru (2004; Rozsévač větru), a dvoudílný román Zákon Krańca Świata (2005, 2006; Řád konce světa). Píše také poezii.
Chová dvě kočky. Má ráda cestování do míst blízkých i dalekých, a zejména do krajin fantazie. Její manžel Jarosław Grzędowicz je rovněž spisovatel. (Daemon.cz)

Zdroj životopisu: www.legie.info

Populární autoři:

George Gamow

1904 - 1968