Koupit knihy

Mabel Rodriguez

španělská


Nahrávám...

Životopis

PhDr. Mabel Virginia Rodriguez Manchola, Ph.D. založila PROPSYCHE s.r.o., kde pracuje jako klinická psycholožka. Současně působí i jako vedoucí vědecká pracovnice v Národním ústavu duševního zdraví (NÚDZ). Má bohaté zkušenosti s psychodiagnostickou a psychoterapeutickou léčbou neuropsychiatrických onemocnění jakými jsou úzkostné poruchy, poruchy nálad a psychotická onemocnění. Aktivně participuje při vedení, plánování, organizaci a řešení národních a mezinárodních výzkumů a klinických studií. Působí i jako asistent klinické psychologie na Katedře psychologie FF UK a přednáší v rámci předmětu klinické psychologie pro studenty UNYPU, je vedoucí mnoha prací pre-graduálních studentů psychologie.

Jako jedna z prvních v ČR implementovala neuropsychologický přístup u psychiatrických pacientů. Dlouhodobě a systematicky se zabývá kognitivními funkcemi u neuropsychitarických onemocnění (je mj. spoluautorkou české baterie kognitivních testů), jejich deficitem a možnostmi remediace. Na toto téma přednáší a publikuje doma i v zahraničí.

Vystudovala jednooborovou psychologii na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, atestovala v klinické psychologii a je registrována na ministerstvu zdravotnictví. Má zkušenosti s kognitivně behaviorální terapií, dynamickou terapií a výcvik při psychoanalytické společnosti ČSAPP. Spoluprácuje při organizaci jarních škol skupinové psychoanalytické terapie. Je Členkou výboru řady odborných organizací (AKP, pokladník; CENES, předsedkyně). Poskytuje supervizní semináře a zároveň pracuje pod stálou odbornou supervizí.

Zaměření: individuální a párové poradenství, psychoterapie, psychodiagnostika, krizová intervence, konzultace. Mluví česky, anglicky, španělsky, řecky.(zdroj životopisu: http://propsyche.cz/cs/o-nas; https://www.nudz.cz/pracovnik/?id=289)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905