Louise Bagshawe

anglická, 1971

Nahrávám...

Životopis

Narodila se 28. června 1971 v Londýně, když jí bylo 7 její rodina se přestěhovala na venkov. Poté, co absolvovala Woldingham Schoul, dívčí katolickou školu v hrabství Surrey.
V roce 1989 vyhrála cenu Mladý básník roku. Vystudoval Anglickou literaturu na Oxfordu. Její první román Career girls {Kariéristky} vyšel v roce 1995.
Louise Bagshawe byla ve věku čtrnácti let nejmladší přispěvatelkou literárního časopisu Tablet v celých jeho dějinách. Za studií byla předsedkyní Rockové společnosti Oxfordské univerzity.
V den svých dvacátých druhých narozenin začala pracovat ve společnosti Sony Music Entertainment International, kde spolupracovala s různými rockovými skupinami.
Louise má na svém kontě již 10 knih, publikovaných v osmi jazycích, a sama pomáhala napsat scénáře k adaptacím svých knih pro Hollywood film studios. Nakladatelství BB/art vydalo romány Kariéristky, Film, Závist, Profesionálky, Styl ji sluší, Svět ti leží u nohou, A zrodila se hvězda a Úžasná na pohled. Autorka žije s manželem v New Yorku.

Zdroj životopisu: spisovatele.cz