Lori Nelson Spielman životopis

americká, 1961

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Životopis

Lori Nelson Spielman (*30.4.1961) je americká spisovatelka, známá bestselerem Seznam tajných přání (The Life List, 2013), která byla přeložena zatím do 27 v 30 zemích a práva k zfilmování zakoupila společnost Fox 2000. Následovala druhá novela Sladké odpuštění (Sweet Forgiveness, 2015) a třetí A na nebi čekají hvězdy (Quote Me, 2018).
Miluje běh, cestování a čtení, a hlavně psaní.
Narodila se jako čtvrté dítě katolickému páru (Franc a Joan Nelsonovi), absolvovala bakalířské studium na Univerzitě ve Středním Michiganu a Michiganskou státní iniverzitu a stala se řečovou terapeutkou. Pak pracovala jako domácí učitelka pro fyzicky či mentálně postižené studenty v jejich domovech či nemocnicích, což je profese hrdinky její první knihy.
Psát začala až jí bylo víc než 48 - první rukopis knihy Seznam tajných přání napsala v říjnu 2009 a trvalo víc než 4 roky, než kniha vyšla. Uprostřed reklamní kampaně na knihu jí byla diagnostikována rakovina prsu. Po dvou operacích ze rakoviny zbavila. V roce 2015, po napsání druhé novely, přestala učit a stala se spisovatelkou na plný úvazek.
S manželem Billem žije v Michiganu, děti nemají. (zdroj životopisu: www.lorinelsonspielman.com; en.wikipedia.org)

Ocenění