Leoš Středa

česká, 1963

Nahrávám...

Životopis

Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D. (* 5. července 1963, Praha) je český lékař, vysokoškolský pedagog a rytíř filipínského Řádu Josého Rizala. Je autorem odborných knih, popularizoval zdravou výživu, dietologii, estetickou medicínu a kosmetiku v tisku, rozhlase a televizi. Vyvíjel léčebné a kosmetické přístroje, dietní preparáty a kosmetické přípravky.

Studium medicíny dokončil v roce 1987 na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy (tehdy fakulta všeobecného lékařství UK). Po pádu socialismu založil Institut lékařské regenerace a kosmetiky. Během několika let vytvořil síť jeho poboček po celém světě (pobočka Dr.Streda-Instituto Medico de Regeneration y Cosmeticos na Kanárských ostrovech ve Španělsku, firma Streda Regeneration and Medical Industries v Kanadě, zastoupení Institutu lékařské regenerace a kosmetiky v Česku, Německu, Slovensku a Rusku, firma Dr.Středa - Middle East pro aktivity v Sýrii, klinika ve Sjednocených arabských emirátech, pobočka Streda-life a.o. v Dněpropetrovsku na Ukrajině, farmaceutické zastoupení v Libanonu, klinika MUDr.Streda Limited v africké Keni, klinika Dr.Streda as Co.Ltd. na Phuketu v Thajsku, obchodní zastoupení v Lincolnu na Novém Zélandu, výzkumné laboratoře Dr.Streda's Institute of Healthy Nutrition na Filipínách).

Po roce 2000 opustil podnikání a komerční medicínu, když už před tím prodal své firmy. Působí jako vědecký pracovník na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a přednáší na Pedagogické fakultě téže univerzity a lékařům v rámci celoživotního vzdělávání České lékařské komory. V roce 2008 byl na Filipínách pasován rytířem Řádu Josého Rizala.

Zdroj životopisu: česká wikipedie

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905
Terry Pratchett

1948 - 2015