Lawrence Durrell

britská, 1912 - 1990

Nahrávám...

Životopis

Lawrence Durrell byl anglický romanopisec a básník.

Narodil se v Indii, kde prvních dvanáct let svého života viděl ze svého okna podhůří Himalájí. To utvářelo jeho pozdější vztah ke krajině.

V Anglii ze svého syna otec zamýšlel vychovat úspěšného člena vládnoucí vrstvy. To se mu však nepodařilo. Durrell se stal jazzovým pianistou a posléze se s matkou, dvěma bratry a sestrou odstěhoval na řecký ostrov Korfu (toto období popisuje ve svých knihách jeho nejmladší bratr Gerald). Tím začalo jeho celoživotní putování po Středomoří, které značně poznamenalo jeho prozaická i básnická díla. V roce 1934 rovněž uzavřel celoživotní přátelství s Henrym Millerem.

V letech 1941–44 působil Lawrence Durrell na britském velvyslanectví v Káhiře. Poslední rok 2. světové války pracoval jako tiskový atašé v Alexandrii. Znovu se vrátil do Řecka a pak cestoval do Argentiny, Bělehradu a na Kypr. Nakonec se v roce 1956 natrvalo usadil ve francouzské Provenci poblíž Avignonu.

Spisovatel byl čtyřikrát ženat a narodily se mu dvě dcery. Penelope (s první ženou Nancy) a Sappho Jane (s druhou manželkou Eve Cohenovou).

Zdroj životopisu: spisovatele.cz

Populární autoři:

Bertrice Small

1937 - 2015
J. R. R. Tolkien

1892 - 1973