La Vyrle Spencer

americká, 1943 statistiky

Nahrávám...

Životopis

LaVyrle Spencer se narodila v roce 1943 a již více jak 36 let žije spolu se svým manželem Danem v krásném viktoriánském domě ve Stillwateru, Minnesotě, USA. Spolu se seznámili a zamilovali se již na střední škole. V manželství se jim narodily dvě dcery Amy a Beth.

Krátce po třicítce La Vyrle pracovala jako učitelka na střední škole a v té době, po přečtení románu Plamen a květ od Kathleen E. Woodiwiss, se rozhodla, že se taky stane spisovatelkou. A tak začala s psaním. Její první román The Fulfillment (Naplnění) spatřil světlo světa v roce 1979. Od té doby až do roku 1997 se La Vyrle živila jako spisovatelka a její knihy se v milionech prodávaly a až do současnosti prodávají po celém světě.

Určitě stojí za zmínku, že některé z jejích knih se staly námětem pro film, mj. i již zmiňovaný román Naplnění byl zvěčněn na filmovém plátně, kde hlavní hrdinku Mary Gray hrála americká herečka Cheryl Ladd.

Mezi koníčky LaVyrle patří mj. zahradničení, cestování, vaření gurmánských pokrmů a fotografování. Webovky dané autorky se mi však nepodařilo vypátrat, pro ty zvědavější z vás nabízím tento odkaz, kde se o autorce dozvíte víc.

Zdroj životopisu: http://www.renatac.cz/741/la-vyrle-spencer/#more-741

Populární autoři:

Charles Darwin

1809 - 1882