Kristina Cook

Kristi Astor pseudonym

americká statistiky

Nahrávám...

Životopis

Kristina Cook je americká autorka historických romancí. Již od dětství milovala čtení knih a láska k nim jí vydržela až dodnes. Ještě předtím, než se vrhla na psaní historických romancí, vystudovala Kolumbijskou univerzitu v oboru historie a angličtina.

Kristina v současné době píše historické romance pod jménem Kristina Cook a romance z Edwardianské éry pod pseudonymem Kristi Astor.

Jako další zajímavost o své osobě prozradila, že je členkou MENSA spolku, jak sama říká, je zaregistrovaná jen z toho důvodu, aby měla papír v ruce, pro případ, že by někdo chtěl důkaz, že není žádná „hloupá blondýna“.

Největší životní zlom ji potkal v roce 1996 – zrovna se připravovala na místo agentky FBI, když jí diagnostikovali nádor na mozku. Naštěstí byl jen nezhoubný, přesto se Kristina musela podrobit operaci, po níž ji na šest týdnů ochrnula půlka obličeje. Kristina však vše zvládla, místo agentky FBI se z ní stala spisovatelka a nyní spolu se svým manželem a dvěma dcerami žije v New Yorku, kde jim společnost dělá ještě jejich pes a kočka.

Na spisovatelském kontě má Kristina prozatím čtyři knihy a další pod pseudonymem Kristi Astor chystá vydat příští rok.

Zdroj životopisu: www.cervenaknihovna.com

Populární autoři: