Kimberly Cates

Kim Bush pseudonym

americká

Nahrávám...

Životopis

Kimberly Cates, vlastním jménem Kim Bush, rodačka z Illinois, USA, si nepamatuje, že by někdy chtěla být něčím jiným než spisovatelkou. Již na základní škole napsala svou první novelu “Carrion” - v překladu “Zdechlina”, a to byla pouze ve třetí třídě :-o No zrovna z tohoto názvu by člověk nesoudil, že se v dospělosti vrhne na romantiku, že?;-) Ale snad to vysvětluje její nízký věk a to, že předmětné slovo jí v angličtině hezky znělo, a tak ho použila, aniž by přesně věděla, co znamená…

Po poněkud bouřlivém mládí Kim vystudovala střední pedagogickou školu a stala se z ní, díky její velké lásce k dětem, učitelka na základní škole. Když oslavila své 25. narozeniny, tak jí manžel daroval elektrický psací stroj se slovy, že než jejich dcera půjde do školy, má Kim pět let na to, aby do té doby publikovala nějakou svou knihu, a pokud se jí to podaří, smí zůstat doma a být spisovatelkou na plný úvazek. No a že se to Kim povedlo, o tom svědčí doposud 26 romantických knih ať již historických či ze současnosti.

Své knihy publikuje pod pseudonymy Kimberly Cates, Kim Cates nebo Kimberleigh Caitlin. Vlastní webové stránky autorka nemá, anebo jsou tak utajené, že se mi je nepodařilo vypátrat, ale přehled její tvorby naleznete na Fantasticfiction.

Zdroj životopisu: www.renatac.cz

Populární autoři:

Carl Sagan

1934 - 1996