Katrin Himmler

německá, 1967 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

Katrin Himmlerová (nar. 1967) je německá spisovatelka. Je vnučkou Ernsta Himmlera, mladšího bratra Heinricha Himmlera, jednoho z vedoucích postav nacistického Německa a hlavního tvůrce holocaustu. V roce 2007 vydala knihu Bratři Himmlerové: Příběh německé rodiny.

Katrin Himmlerová se vdala do Israele. Knihu sepsala především pro svého syna, jako rodinou kroniku. Sama řekla "Když se nám narodil syn, bylo mi jasné, že se budu muset rozloučit s rodinou tradicí - mlčet o historii. Chtěla jsem pro svého syna získat co nejvíce informací o našich předcích.

Katrin píše, že její rodina vždy zdůranovala rozdíl mezi jejím dědečkem Ernstem a jeho bratrem Heinrichem. Původně se tradovalo, že Ernst neměl o politiku zájem a do NSDAP vstoupil jen proto, že to dělali i ostatní. Její výzkumy však odhalily, že Ernst Himmler byl nadšený nacista, který vstoupili do strany v roce 1931, a byl také důstojník Schutzstaffel (SS). Oba, on a Gebhard, zůstali blízko Heinricha do konce druhé světové války, a Heinrich jim pomáhal s kariérou. Ernst byl zabit v bojích v Berlíně v dubnu 1945. Její nejvíce znepokojující zjištění bylo, že její dědeček přímo způsobil deportaci a smrt židovského inženýra, majora Schmidt, náměstka ředitele strojírenské firmy.

Zdroj životopisu: www.wikipedia.org

Populární autoři: