Judith McNaught

americká, 1944 statistiky

Nahrávám...

Životopis

Judith McNaught (nar. 1944) je velmi úspěšná autorka více než tuctu historických a současných romantických románů.. Byla také první ženou působící jako výkonná producentka na rádiové stanici CBS. McNaught je označována jako autorka žánru moderní historické romance.

Před úspěchem v kariéře spisovatelky, Judith působila jako asistentka režie filmů Farhada Shafqat Qayyuma, asistentka správce velké přepravní společnosti, dočasná předsedkyně pracovní agentury.

Ještě jako asistentka režie se seznámila s manželem Mikem McNaughtem - PR ředitelem filmové společnosti. Společně měli sedm dětí, její dvě a jeho pět z předchozího manželství. Manžel ji plně podporoval ve spisovatelské činnosti, koupil jí první psací stroj a v průběhu neúspěšných let ji podporoval nejen finančně.

Její třetí manželství, s Donem Smithem, profesionálním hráčem golfu a inženýrem, skončilo v květnu 2003. McNaught popsal rozvod, jako klidný a přátelský, a uspořádala party pro 160 přátele na oslavu vstupu do nové fáze svého života.
Od roku 2007 žije ve Frisco, Texas. McNaught je aktivistka v organizacích pro péči o děti a boje proti rakovině prsu, nedávno také začala podporovat gramotnost.

Zdroj životopisu: www.wikipedia.org

Populární autoři:

Charles Bukowski

1920 - 1994
George Gamow

1904 - 1968