Jordan Mechner

americká, 1964 statistiky

Nahrávám...

Životopis

Jordan Mechner (* 1964) je tvůrce her, herní designér a režisér filmů. Mechner se narodil v New Yorku a graduoval na Yale University v roce 1985.

Mechnerova první hra byla Karateka (1984), kterou napsal ještě během svých studií. Prince of Persia, vydaná v roce 1989, je hra známá především plynulostí animací lidských figurek. Oba tituly vydal Brøderbund. Pro animace použité v Prince of Persia, Mechner trávil mnoho dní učením se z video nahrávek a fotek svého bratra Davida, jak běhá, skáče - vše pak pečlivě přenáší do hry.

V roce 1993 zakládá Smoking Car Productions, tým vývojářů her se sídlem v San Francisco. Začínají pracovat na The Last Express. Hra však neměla komerční úspěch a Smoking Car Productions se rozpadá.

V roce 2003 vydává Ubisoft 4. díl ságy Prince of Persia - Prince of Persia: The Sands of Time, kde Mechner přispěl jako textař a herní designér. Jeho jméno je také spojeno s 5. dílem, Prince of Persia: Warrior Within, který je pokračováním na Prince of Persia: The Sands of Time. Třetí díl trilogie Sands of Time - Prince of Persia: The Two Thrones, vychází v prosinci 2005.

V ohlasech na Prince of Persia: Warrior Within, Mechner je citován v prosinci 2005 v magazínu Wired Magazine, kde říká: "I'm not a fan of the artistic direction, or the violence that earned it an M rating. The story, character, dialog, voice acting, and visual style were not to my taste."

Mechner dnes píše screenplaye a designuje video hry. Také napsal a zrežíroval Waiting for Dark a Chavez Ravine: A Los Angeles Story, oboje vyhrály dokumentární cenu.

Zdroj životopisu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jordan_Mechner

Populární autoři:

Charles Darwin

1809 - 1882

Jordan Mechner - knihy

Žánry autora

Literatura světová Komiksy