Koupit knihy

Jitka Klugarová

česká, 1983


Nahrávám...

Životopis

Mgr. Jitka Klugarová, Ph.D.
Zástupkyně ředitele a spoluzakladatelka Českého národního centra Evidence-Based Healthcare a Knowledge Traslation a jeho tří pilířů (Cochrane Česká republika, České centrum Evidence-Based Healthcare: centrum excelence Joanna Briggs Institute, GRADE centrum Masarykovy univerzity) na Masarykově univerzitě, Lékařské fakultě, Institutu biostatistiky a analýz v Brně a Adjunct Associate Professor Veřejného zdraví na Univerzitě v Adelaide v Austrálii.

Background dr. Klugarové je zaměřen na fyzioterapii, biomechaniku a pediatrii, kde má více než 15-ti letou klinickou praxi. Proto i jedním z jejích hlavních zaměření je implementace vědeckého výzkumu do praxe. V roce 2014 se stala celosvětově jedním z mála školitelů implementační vědy certifikovaných Joanna Briggs Institute. Od roku 2010 se specializuje na přístup Evidence-Based Healthcare, implementační vědu, metodilogii systematických reviews (přehledů) a klinických doporučených postupů. Vedla více než 12 mezinárodních implementačních projektů.

Jakožto aktivní člen několika mezinárodních metodologických skupin v předních organizacích zaměřených na EBHC pracuje na inovaci a implementaci výzkumných metod ve zdravotnictví v:

1) GRADE working group (Algorithms and pathways, Rapid guidelines, Implementation of guidelines);

2) Joanna Briggs Institute (The synthesis of the text and opinion systematic review).

Dr. Klugarová je také zkušeným metodikem v českém národním projektu Klinických doporučených postupů Agentrury pro zdravotnický výzkum v České republice a senior researcher Oddělení hodnocení kvality péče Ústavu zdravotnických informací a statistik České republiky. Zároveň je viceprezidentkou Global Evidence Summitu 2021 v České republice a členkou Místního organizačního výboru tohoto summitu.(zdroj životopisu: https://cebhckt.med.muni.cz/cs/kontakty/jitka-klugarova/)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015