Jiří Holub

česká, 1975

Nahrávám...

Životopis

Narozen r. 1975 v Žatci. Po Hotelové škole vystudoval Cestovní ruch. V průběhu studia začal pracovat na zámku Červená Lhota, tak se díky povinné praxi dostal k současné práci u památek. V roce 1999 se stal kastelánem na vodním hradě Švihov v západních Čechách, později pracoval na Karlštejně a zámku Humprecht v Českém ráji.
V průběhu let 2004 - 2009 vystudoval magisterské obor - Tvůrčí psaní - na Literární akademii Josefa Škvoreckého, kde absolvoval diplomovou uměleckou prací Zádušní mše, která vyšla pod názvem Zádušní mše za hraběnku (Knižní Klub 2011) jako jeho třetí samostatná kniha. Na LA navštěvoval semináře Daniely Fischerové, Jiřího Dědečka, Ivony Březinové a Arnošta Goldflama.
Již v průběhu studia publikoval ve společných sbírkách pro děti (Zuby Nehty - Albatros, Tisíc jizev - Albatros, Ruce vzhůru - XYZ). Jeho první samostatnou knihu Kolik váží Matylda vydal Knižní Klub 2009 (původně šlo o bakalářskou uměleckou práci). Po ukončení studia začal pracovat jako kastelán na státním zámku Hrubý Rohozec, kde v současné době působí, píše a pracuje. V zimním období jezdí jako průvodce pro cestovní kancelář do Latinské Ameriky, Afriky a dalších destinací, které považuje za inspirativní.
V roce 2010 vydal u nakladatelství XYZ dětskou knihu Vzpoura strašidel, která se po třech měsících na trhu dočkala dostisku.
Nyní mu vychází třetí samostatná kniha Zádušní mše za hraběnku, která vybočuje z jeho dosavadní dětské tvorby. Současně publikuje ve společné sbírce s názvem Noční můry nespí (XYZ 2011), jako člen umělecké skupiny Hlavanehlava, jejíž součástí je od založení.)
Všechny zmíněné texty byly dokončeny na zahraničních cestách - první kniha na Rapa Nui, druhá v Mexiku, třetí v Chile a poslední čtvrtá , která čeká na vydání, v Egyptě. Tento zvyk, ze kterého se stal rituál, hodlá praktikovat i v budoucnu...

Zdroj životopisu: autor osobně

Populární autoři:

Karel Čapek

1890 - 1938