Jenny Hughes

britská, 1947

Nahrávám...

Životopis

Narodila jsem se v Poole na jižním břehu Anglie a kromě pár let, které jsem prožila ve Wilshiru, jsem tam strávila celý život. Můj první úspěch přišel ve 14 letech, kdy jsem ještě jako žačka na místním gymnáziu vyhrála národní soutěž v esejích sponzorovanou společností vyrábějící čaje. Jako cenu jsem dostala právě čaj. Potom jsem dál pokračovala se psaním jen tak pro radost a obě moje dcery si možná pamatují pohádky, které jsem jim čítávala před spaním. První publikace přišla v roce 1987 ve formě krátkých povídek pro ženské časopisy, převážně romantické s případnými humornými příběhy.

Koně miluju už od dětství – k velkému překvapení rodičů i sourozenců, kteří moji lásku nesdíleli. Na hodinách jezdectví jsem se učila kydat a čistit koně. Od té doby jsem pracovala na mnoha dalších farmách, kde jsem čerpala znalosti pro své knížky o koních. Inspirovali mě samozřejmě i mí vlastní koně, nádherná klisna velškého horského koně Magic a plnokrevník Vaguel James, bývalý skokový kůň.

S manželem Robinem a dvěma psy, Chestrem a Maxem, žijeme ve vesnici Dorset, kde každý den začínáme procházkou v přírodě, která nám poskytuje krásný pohled na zátoku Pool Bay. Oba rádi chodíme do kina a do divadla. Také rádi jezdíme na výlety do londýnského West Endu. Můj zájem o divadlo mne přivedl k místní amatérské produkci, kde pomáhám psát a režírovat několik pantomim.

Zdroj životopisu: www.pennygirl.cz

Populární autoři:

J. R. R. Tolkien

1892 - 1973
Charles Darwin

1809 - 1882