Jeff Noon

anglická, 1957

Nahrávám...

Životopis

Jeff Noon je romanopisec, spisovatel povídky a dramatik jehož práce dělají rozsáhlé užití wordplay a fantazii. Noonova spekulativní beletrie knihy mají pouta s pracemi spisovatelů takový jako Lewis Carroll a Jorge Luis Borges. Prior k jeho nedávnému přesídlení k Brightonu, Noon dal většinu z jeho příběhů v nějaké verzi jeho rodného města Manchestera.

Romány

Poledne je nejprve 4 romány jsou díl série sdílet pokračující charaktery a pozadí, obyčejně odkazoval se na po prvním románu jak ' Vurt ' série. V podmínkách historie vydávání Vurt sekvence běží: Vurt (1993); Pyl (1995); Automatizovaný Alice (1996) (sám současně ' trequel ' [sic] k Dobrodružství Alice v říši divů a Přes zrcadlo, oba psaný Lewis Carroll), a Nymphomation (1997) - nicméně, v podmínkách smyšlené chronologie charakterů a nastavení Vurt sekvence běží: Automatizovaný Alice; Nymphomation; Vurt pak konečně Pyl.

Vurt (1993)

Vurt řekne popisu Scribble a jeho “gangu” ukrývat jezdce jak oni hledají jeho míjení sestra Desdemona. Vurt se odkazuje na drogu/sdílenou střídavou realitu, která je zpřístupňována sáním na barevně kódovaných perech. Přes některé (nikdy vysvětlený) mechanismus, sny, bájesloví a imaginings lidstva dosáhli objektivní skutečnosti v Vurt a stal se “skutečný”. Kniha vyhrála 1994 Cena Arthura C. Clarkea. Zřetelně je Vurt film v pracích, ale jak datumu tohoto psaní, Jeff Noon řekl na jeho veřejných internetových stránkách to “Vurt filmu, všichni šel tichý v tomto okamžiku. Nezadrží váš dech.”

Pyl (1995)

Pyl je pokračování k Vurt a se dotýká neustálého boje mezi skutečným světem a vurtual svět. Když ohledně vurtual svět, některé odkazy k Bájesloví Řeka být nápadný, včetně Persephone a Demeter, řeka Styx a Charon, a Hades (vylíčený charakterem John Barleycorn).

Automatizovaný Alice (1996)

Noon popíše Automatizovaný Alice jako “trequel” - to je společnický kus druhů ke slavným Lewis Carroll knihám, Dobrodružství Alice v říši divů a Přes zrcadlo. Novela následuje Alici je cesta do budoucnosti Manchester obydlený Newmonians, civilní hadi a kočka mizení jmenovali Quark.

Lidi, kteří trpí newmonia (prohlásil stejný jako skutečná podmínka pneumonia), jsou kříženci lidí a jiné entity. Oni jsou hlavně kříženci zvířat a lidé, ale také jiných náhodných položek takový jako dřezy a klavíry.

Civilní hadi (hra-na-slova o práci ' státní úředník ') pokusí se řídit všechno to stane se v budoucnosti a zkoušce k náhodnosti zastávky. ' Nejvyšší had ' je kontrolor hadů a rady u skutečnosti, že on je Satan sám. Psací styl Noona je velmi podobný tomu Lewise Carrolla, kdo Noon stále předá záda k během románu. Příběh je plný Alice mis-slova sluchu, nejvíce pozoruhodně červ místo wurm, a pneumonia místo newmonia.

Tam jsou také odkazy k populárním hudebním číslům, se dvěma pozoruhodnými charaktery. Firstly, James Marshall Hentrails, socha myslela si o odpadu a kdo obsahuje vnitřky (entrails) slepice. Tento charakter je zřejmě odkaz na Jimi Hendrix. Charakter také zpívá píseň zatímco hraje na kytaru. Píseň je titulovaná ' málo slečna Bonkers je, zřejmý odkaz k ' Little postrádá Strangea ' Hendrix. Zadruhé, charakter Long vzdálenosti Davis, kdo Alice se setká v policejní cele, je odkaz na hudebníka džezu a trumpetistu Miles Davis.

Nymphomation (1997)

Nymphomation je prequel k Vurt. Nymphomation primárně řekne popisu loterie v Manchesteru zahrnovat dominos a skupinu pokoušet se rozlousknout tajemství té loterie, ale to také dá pozadí pro hodně z bájesloví objevil v předchozí tři knihy.

Džus obrazového bodu (1998)

Džus obrazového bodu je sbírka 50 novel.

Jehla v rýze (2000)

Jehla v rýze následuje Elliota Hilla, basový hráč a ex-junkie plahočit se hospoda-houpat obvod, kdo je pozván se připojit k nové kapele: tavicí DJ umění, hlas a rytmus rozdělují, skupina je hypnotická rýha vytvoření je rozšířeno překvapující novou nahrávkou technologie. Skupina vypadá spojená pro úspěch - dokud ne jeden z nich zmizí. Elliotovo následující hledání vtáhne jej do tajné historie hudby, která se táhne 40 roků a do jeho vlastní minulosti. Jeff Noon a David Toop také povolený CD, Jehla v rýze: jestliže hudba byla droga, kde to by vzalo vás, na sírových rekordech ve stejném roku.

Cobralingus (2001)

Cobralingus sedí odděleně od Noonových jiných publikovaných děl. Je to antologie části básní a napůl vzdělávací učebnice pro Noonův styl poezie. V tom, on popíše jeho regimented metody na vytvoření poetického textu stylem hry slova, která půjčí jeho jméno titulu. Také zahrnutý jsou různé příklady tohoto stylu.

Motor začne Noonem používat existující text a pak platit různý ' brány filtru je to redigování text do něčeho nový. Příklady těchto brán obsahují ' zvýšit ' který vytvoří prvky krásy v textu, a ' redigování ducha '; toto zabije text a zavolá duchu navštěvovat text.

Kodexové vydání knihy bylo objasněno Daniel Allington a má úvod Michael Bracewell, vysvětlovat Cobralingus motor.

Vypadávat aut (2002)

Vypadávat aut je román silnice nastával blízko-budoucí svět kde informace-založená civilizace se rozpadne. To následuje cestu Marleny, Henderson, a Peacock jak oni jedou kolem Anglie na misi sbírat fragmenty zrcadla, které může být u srdce utrpení světa. Vypadávat aut je záznam Marlene se udržuje - nebo pokusí se se udržovat - jejího hledání uprchnout z její minulosti. Přes její denní dávku Lucidity, Marlene je postupně podléhat chorobě, a to dostane tvrdější a tvrdější odlišit sen od reality, halucinace od událostí.

217 Babel Street (2008)

Noons nejnovější práce je 217 Babel ulice. To je spolupráce čtyř autorů, Susanna Jonesová, Alison Macleodová, William Shaw a Noon. To je jen dostupné online a je stále aktualizovaná sbírka povídek o smyšlené britské bytovce. To má příběhy o každé osobě, která žije v činžovním domu, který každý autor může přispět k.


Hlášené práce v průběhu

Očividně, Noon pracuje na zápisu / scénáři pro film opravňoval Divine stíny se ředitelem Husein Alicajic. Ačkoli Noons vstup není známý v tomto okamžiku, on byl připočítaný na obou imdb a mooviees.com s úvěry psaní. Nicméně, film je v nyní značený jako bytí ' ve výrobě '. Husein Alicajic internetová stránka také vypíše tento film jak ' ve výrobě ', a uvádí filmům společnost výroby jako Wild medvědí filmy [1].

Nápad pro film vyhrál ZTudio co jestliže? Cena za Besta Un-produkoval scénář v roce 2001. Podle producentů a ředitelský spolek Victoria internetových stránek, Husein zabezpečil dohodu volby zatímco v New Yorku.

Nicméně, jak brzy 2008, informace filmů byly vzdálené od imdb.com. Toto by navrhlo, že film nepřijal zelené světlo a pre-výroba se zastavila.

Zdroj životopisu: http://wikipedia.infostar.cz/j/je/jeff_noon.html

Populární autoři:

J. R. R. Tolkien

1892 - 1973