Jean-Pierre Garen

francouzská, 1932 - 2004 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

Jeho pravé jméno bylo Jean-Pierre Goiran,
narodil se 10.11.1932 a zemřel 04.03.2004

Vystudoval medicínu se specializací na gynekologii. Působil jako hlavní vojenský lékař v polní nemocnici v Djelfě během války v Alžíru. V dobách mírových pracoval na klinice Hopitaux v Paříži jako primář porodního oddělení. V roce 1970 vydal příručku „Guide de la contraception“, která během osmi let způsobila velký převrat v antikoncepčních přípravcích a pohledu na ně. Za svůj přínos lékařské vědě získal roku 1992 řád „Ordre National du Mérite“ za zásluhy. Za zásluhy v literatuře na mezinárodním poli byl jmenován Rytířem literatury a umění (l’ordre des Arts et des Lettres). Garen byl autorem 24 detektivních knih ze série Zvláštní policie (Spécial Police, 1960–2004) a dvou SF sérií (Anticipation a Service de surveillance des planètes primitives).

U nás je znám svým knižním seriálem o příhodách kapitána Služby pro Dohled nad Primitivními Planetami, Marka Stonea.

Klasický díl pojednává obyčejně o kapitánu Marku Stonovi a jeho příteli androidu Rayovi, občas se objeví i příběh, ve které vystupuje jenom Oliver Standman (Markův synovec).

Další postavy o kterých se mluví a nějak zasahují do děje jsou: sekretářka Peggy (jak ji autor nazval "stará panna"), generál Khov (dvoumetrový obr a Markův nadřízený) admirál Neuman (šéf Vesmírné policie) Elsa Swensonová (Markova bohatá přítelkyně)

Více příběhů se odehrává bez Marka a Ray, jsou to příběhy z primintivních plamenet a hlavní hrdinové jsou nějakým způsobem "zasaženi" moderní civilizací

Zdroj životopisu: http://www.legie.info

Populární autoři:

Juliette Benzoni

1920 - 2016