Jan Macháč životopis

česká, 1988

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Životopis

Jan Macháč ukončil v roce 2018 doktorské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor Hospodářská politika se zaměřením na environmentální ekonomii a politiku.
Zabývá se především zelenou a modrou infrastrukturou, adaptací na změnu klimatu, vodním managementem, ekosystémovými službami a hodnocením dopadů regulací.
Ve své vědecké práci se zaměřuje na problematiku ekonomického oceňování přírodních statků (zejména vody a přírodě blízkých opatření) a na aplikaci her v oblasti ochrany životního prostředí (zejména povodní). Klíčovou roli v jeho současném výzkumu pak mají především celospolečenské přínosy a preference obyvatel ve vztahu k životnímu prostředí.
Od roku 2011 působí v institutu IREAS a od roku 2013 také na Fakultě sociálně ekonomické Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Vedle pedagogické činnosti se věnuje vědecké činnosti a popularizaci vědy.
Od roku 2015 je členem IWRA (International Water Resources Association), zapojuje se do řešení mezinárodních projektů a networků jako např. Land4Flood: Natural Flood Retention on Private Land (2017-2022). V roce 2019 založil celostátní soutěž bakalářských a diplomových prací v oblasti životního prostředí Czech Envi Thesis, kterou od té doby každoročně organizuje.
Je autorem několika certifikovaných metodik, (spolu)autorem řady vědeckých článků publikovaných v prestižních mezinárodních časopisech a kapitol v odborných monografiích. Pravidelně vystupuje na tuzemských i zahraničních konferencích.

Ocenění

Jan Macháč - knihy

2021  0%Voda ve městě

Žánry autora

Literatura naučná Ekologie, živ. prostředí

Štítky z knih

voda

Macháč je 0x v oblíbených.