Koupit knihy

Jakub Jelínek

Kornelius La Star pseudonym

česká, 2002


Nahrávám...

Životopis

Jakub Jelínek, vystupující pod pseudonymem Kornelius La Star, se narodil roku 2002 v Praze, jejíž kouzlo je jednou z jeho nejsilnějších inspirací.

Počátkem jeho literární činnosti je dvojice fantastických románů pro mládež, Pět čarodějů & Taje magie s pokračováním Pět čarodějů & Spadlá hvězda, které napsal ve svých jedenácti letech. Jeho oficiálním debutem je básnický román Pozdní podzim aneb Moderní Máj Máchův. Do jeho básnického repertoáru se mimo Pozdního podzimu řadí tři doposud nevydané sbírky básní mapující poetovo dospívání – Skříně plné kostlivců, Snílek a Romantické záležitosti. La Star je mimo jiném autorem dosud nepublikovaného, psychologického magickorealistického románu Déšť křivdy nesmyje.

Jeho tvorba je silně ovlivněna tradiční poezií – večery si krátí čtením Karla Hynka Máchy, Karla Hlaváčka či Williama Wordswortha. Za svého literárního hrdinu považuje La Star mimo K. H. Máchy amerického autora F. S. Fitzgeralda. Svoji tvorbu charakterizuje jakožto „nový romantismus.“ Pozdní podzim aneb Moderní Máj Máchův autor považuje za vrchol svého nového romantismu. V současnosti se věnuje doučování a lektorství, spolupráci s charitou Člověk v tísnu a studiu maturitního ročníku na gymnáziu Nad Alejí.

Navštivte jej na jeho instagramu @korneliuslastar či webových stránkách www.korneliuslastar.blogspot.com.(zdroj životopisu: www.korneliuslastar.blogspot.com)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015
Agatha Christie

1890 - 1976