Isaac Bashevis Singer

polská, 1902 - 1991

Nahrávám...

Životopis

Singer se narodil se jménem Icek-Hersz Zynger jako syn chasidského rabína. Jeho matka Batšeba byla také dcerou rabína; z jejího jména později Singer odvodil svůj přídomek Bashevis (syn Batšeby). Jeho starší bratr Israel Joshua Singer byl také spisovatel a byl prvním kdo jej výrazně ovlivnil v literární tvorbě.
V roce 1935, v době rostoucího antisemitismu v Evropě, Singer emigroval do Spojených států amerických, když odjel z Varšavy vlakem přes Německo do Cherbourgu, odkud odplul lodí přes Atlantský oceán. V Polsku zanechal svou ženu Ráchel a syna Izraela, který odešel do Moskvy a později do Palestiny. Singer se usadil v New Yorku, kde se začal živit jako novinář v židovských novinách „The Forward“. V roce 1940 se oženil s Almou Haimann, která předtím emigrovala z Německa. V roce 1943 získal občanství USA.
Mimořádnou přízeň čtenářů získal Singer i v nežidovských kruzích díky anglickým překladům. V roce 1978 mu byla udělena Nobelova cena.
Isaac Bashevis Singer byl proslulý tím, že odmítal jíst maso - vegetariánem byl 35 let svého života a často se toto téma objevovalo v jeho povídkách. V povídce Řezník napsal dokonce toto:
„Ve vztahu ke zvířatům jsou všichni lidé nacisty. Pro zvířata je jejich život navždy Treblinkou.“

Zdroj životopisu: https://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_Bashevis_Singer

Populární autoři:

J. R. R. Tolkien

1892 - 1973