koupit knihy

Igor Von Percha

slovinská, 1927 - 1996

Nahrávám...

Životopis

Slovinský spisovatel, původně novinář a sportovní reportér, překladatel, žijící od roku 1954 trvale v Německu. Autor románů pro ženy.

Igor Šentjurc se narodil v roce 1927 v Slovenijgrades / Slovinsku (bývalá Jugoslávie). Nejprve pracoval jako sportovní reportér a novinář. V roce 1951 se stal šéfredaktorem nově zřízené a stále existující týdenní PP v Lublani. Během cesty, emigroval v roce 1953 z Rakouska do Německa, kde stál od Američanů v domácím vězení. V roce 1954 byl uznán jako politický uprchlík, a našel práci jako redaktor časopisu nakladatelství Holtzbrinck ve Stuttgartu, zatímco začal psát svůj první román, ĎÁBEL potřebuje lásku, v roce 1956, a to i jako zálohu kopie v Mnichově "Večerní zprávy" byla zveřejněna.
Žil se svou rodinou na jezeře Starnberg (odtud jeho pozdější pseudonym Igora percha "pro jeho historické romány) a pracoval téměř výhradně jako spisovatel na volné noze. Jen občas, pracoval pro časopisy, časopisy (např. cestovní pojištění) a pro televizi (skripty). Jako vášnivý rybář, se zajímal více a více pro zachování ohrožených druhů ryb v místních rybnících, a také dělal jeho velitele rybolovu. Od roku 1973 se mu podařilo jeho vlastní pstruží farmě Grub mlýn v Horním Bavorsku, která se rozšířila do moderního provozu. V roce 1986 se rozhodl prodat, aby se plně věnovat více, aby jeho psaní plány.
Od roku 1987 žil v Dolním Bavorsku, krátce před jeho 69. Narozeniny (1996), zemřel nečekaně na srdeční selhání.
Jeho práce dosáhla celkového nákladu více než 10 milionů kopií a byly přeloženy do mnoha jazyků. Poslední Šentjurc pracoval jménem Arthur Brown, skript pro nový film GOLEM.(zdroj životopisu: http://www.kdb.cz)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.