Hugh Laurie

britská, 1959

Nahrávám...

Životopis

James Hugh Calum Laurie zdědil sportovní nadání po svém otci, který vyhrál zlatou medaili v roce 1948 na olympijských hrách v Londýně. Hugh se přidal k národnímu veslařskému týmu a v roce 1977 byl čtvrtý na juniorském mistrovství světa ve Finsku. Na Cambridgi vystudoval antropologii. V roce 1989 se oženil s Jo, s níž má tři děti – Charlieho, Billa a Rebeccu.

Během studia se přidal k známé vysokoškolské hercké skupině Footlights Club, kde byl zvolen prezidentem společně s Emmou Thompsonovou ve funkci viceprezidentky. Laurie se poté proslavil v několika britských seriálech jako např. ČERNÁ ZMIJE, kde si zahrál společně s Rowanem Atkinsonem. V roce 1992 hrál v komedii PETROVI PŘÁTELÉ, kde hlavní roli ztvárnil Stephen Fry. Následně hrál ve filmech ROZUM A CIT, 101 DALMATINŮ a MYŠÁK STUART LITTLE, kde si zahrál adoptivního otce mluvícího myšáka. Tuto postavu si zopakoval v roce 2002 v pokračování filmu.

Na filmovém plátně se znovu objevil v LETU FÉNIXE a nedávno začal hrát cynického Dr. Gregory House v seriálu HOUSE, M. D. Za tento seriál získal zlatý Glóbus, nominaci na Emmy a poslední dva roky dvakrát cenu TCA (Television Critics Association). Hugh Laurie je také hudebník a spisovatel, v roce 1996 publikoval svůj román The Gun Seller.

Zdroj životopisu: csfd.cz