Koupit knihy

Hubert Wolf

německá, 1959

Nahrávám...

Životopis

Německý církevní historik Hubert Wolf (1959) vystudoval na univerzitách v Tübingenu a v Mnichově katolickou teologii se zaměřením na středověké a moderní církevní dějiny. V roce 1992 se stal profesorem na univerzitě ve Frankfurtu nad Mohanem a později také v Münsteru. Dlouhodobě se věnuje výzkumu římské inkvizice a významných církevních osobností. V roce 2003 získal cenu Gottfrieda Wilhelma Leibnize a o tři roky později Gutenbergovu cenu.
Kromě jiného je autorem několika monografií, některé z nich byly přeloženy také do angličtiny, francouzštiny, italštiny a dalších jazyků. Jedná se například o knihy Index. Der Vatikan und die verbotenen Bücher (2006, Vatikánský index zakázaných knih), Papst und Teufel. Die Archive des Vatikan und das Dritte Reich (2008, Papež a ďábel. Vatikánské archivy a třetí říše) a Konklave. Die Geheimnisse der Papstwahl (2017, Konkláve. Tajemství papežské volby).
V roce 2017 vychází v českém nakladatelství Prostor jeho skandální kniha Die Nonnen von Sant'Ambrogio (2013), ve které odhaluje sexuální praktiky v klášteře Sant’Ambrogio v Římě.(zdroj životopisu: eprostor.com)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.

Populární autoři: