Glen Cook

americká, 1944

Nahrávám...

Životopis

Glen Charles Cook se narodil 9. 6. 1944 v New York City a o čtyři roky později se přestěhoval do Indiany. SF začal psát v roce 1967 a v roce 1972 mu vyšel první román Dědicové z Babylonu. Vystudoval University of Missouri, Columbia. Po škole nějaký čas sloužil v United States Navy, potom začal pracovat u General Motors.

Psal už od střední školy, články pro školní noviny a fantasy a sci-fi povídky. V roce 1970 se zůčasnil Clarion Writers Workshop, kde poznal svoji budoucí manželku Carol, a ve svých 26 letech odstartoval kariéru, která obnáší přes 40 románů a mnoho desítek krátkých povídek.

Píše jak sci-fi, tak fantasy, jeho díla stojí na odvážném realismu a živoucích postavách. Serie Kroniky Černé legie je epická fantasy, která není viděna očima králů a šlechticů, ale je portrétem války, hrůz a vítězství z pespektivy první linie. Jejími hrdiny jsou obyčejní vojáci, vojáci, které nepochopí ten, který nikdy nesloužil v armádě. Mnoho postav je inspirováno vojáky, které Glen Cook poznal během své služby u námořnictva.

G. Cook žije s manželkou a dětmi v St. Louis, Missouri.

Zdroj životopisu: http://www.legie.info

Populární autoři:

Agatha Christie

1890 - 1976
Jules Verne

1828 - 1905