Geraldine McCaughrean

britská, 1951

Nahrávám...

Životopis

Geraldine McCaughrean se narodila roku 1951 jako třetí a nejmladší dítě požárníka a učitelky a vyrůstala v Enfiledu, severním Londýně. Studovala na Christ Church College of Education, Canterbury, stala se učitelkou a poté deset let pracovala v londýnském vydavatelství, než se v roce 1988 rozhodla stát spisovatelkou na plný úvazek. Napsala přes 130 knih a krátkých her pro školy a rádio. Geraldine McCaughrean
Napsala také romány pro dospělé, ale nejvíce ji proslavily dětské knihy. Píše pro děti každého věku, od knih pro první čtenáře, obrázkové knihy a dětské knihy pro menší děti, k dětským románům, které zahrnují A Little Lower than the Angels, Gold Dust a Not the End of the World, z nichž každá vyhrála Whitbread Children´s Book Award, což z ní udělalo jedinou spisovatelku, která tuto cenu vyhrála třikrát.
Geraldine McCaughrean také napsala několik sbírek příběhů, včetně biblických příběhů a pohádek. Specializuje se na převyprávění klasických příběhů jako jsou Canterburské povídky (1984), Odyssea (1993), Moby Dick (1996) a El Cid (1989), a mýty a legendy z celého světa. Tyto knihy zahrnují The Orchard Book of Greek Myths (1992) a The Orchard Book of Roman Myths (1999).

Geraldine McCaughrean žije v Berkshire se svým manželem Johnem a jejich dcerou Ailsou. V roce 2005 byla vybraná pro napsání oficiální pokračovaní Petra Pana od J.M. Barrieho.

Zdroj životopisu: www.legie.info

Populární autoři:

Carl Sagan

1934 - 1996