Gene DeWeese

Jean DeWeese · Thomas Stratton · Victoria Thomas pseudonymy

americká, 1934 - 2012

Nahrávám...

Životopis

Thomas Eugene DeWeese, narozen roku 1934 v Rochesteru v Indianě, je americký spisovatel, který krom literatury fikce, kde dává přednost žánru sci-fi, ale čas od času napíše i něco romantického, fantasy nebo hororového, píše i literaturu faktu, převážně pak o technologii a lidovém umění. Své práce publikuje pod jmény Gene DeWeese nebo Jean DeWeese.

V roce 1953 získal na Technickém institutu ve Valparaiso titul v oboru elektrotechniky. Poté pracoval jako technik pro General Motors' Delco Electronics v Kokomu v Indianě a od roku 1959 jako odborný dokumentarista (mimo jiné i pro program Apollo) v Milwaukee ve Wisconsinu. Od roku 1974 se začal živit čistě jen psaním. V roce 1955 se oženil s knihovnicí Beverly Amersovou.

DeWeese byl aktivním členem science fiction fandomu a jeho první povídky byly publikovány ve sci-fi časopisech. Spolu se svým známým, rovněž členem sci-fi fandomu, Robertem Coulsonem napsal své první dvě oficiálně vydané knihy The Invisibility Affair a The Mind-Twisters Affair, které byly součástí série Man from U.N.C.L.E. Oba tenkrát vystupovali pod společným pseudonymem Thomas Stratton. Od té doby DeWeese napsal přes čtyřicet knih, mezi něž patří i příběhy z prostředí Star Treku, Ravenloftu, Dinotopie a Neuvěřitelných příběhů. Jeho nejznámější prací je román pro mládež s názvem The Adventures of a Two-Minute Werewolf, podle něhož byl natočen i televizní film.

Zemřel 19. března 2012 ve věku 78 let
v Milwaukee, Wisconsin (USA).

Zdroj životopisu: http://en.wikipedia.org/wiki/Gene_DeWeese