Frederick Forsyth

anglická, 1938 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

Frederik Forsyth je autorem mnoha vynikajících, převážně špionážních, románů. Jeho díla jsou plná napětí a dobrodružství, stejně jako Forsythův život.
Frederik Forsyth se narodil 23. srpna 1938 v Ashfordu v Anglii, kde strávil dětství.
V šestnácti letech odešel do Španělska, aby pracoval jako toreador. O tři roky později se však vrátil do rodné Anglie, aby zde vstoupil do armády.. Ve svých devatenácti letech se Frederik Forsyth stal nejmladším pilotem britské Royal Air Force (královské letectvo). Ve svých dvaceti letech armádu opustil a stal se novinářem. Pracoval pro BBC a agenturu Reuters, kde sbíral zkušenosti, které později využil ve své spisovatelské dráze.
Napsal mnoho špionážních románů, které se brzy staly bestsellery a byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Některé z nich byly zfilmovány a objevily se i na české televizní obrazovce (Šakal). Ve svém díle čerpal jak ze své novinářské činnosti, tak ze své kariéry v letectvu (Pastýř). Zabýval se politickými problémy současné společnosti (Boží pěst, Mstitel).
Forsythovo dílo se vyznačuje především autenticitou, podrobným zkoumáním problémů a jejich nápaditým řešením. V jeho románech není nouze o napětí a dobrodružství, které čtenáře nese vpřed.

Zdroj životopisu: http://svet-literatury.wz.cz/autori/forsyth.htm

Populární autoři:

Charles Darwin

1809 - 1882
Emily Brontë

1818 - 1848