Ester Janečková

česká, 1972

Nahrávám...

Životopis

Jejím otcem byl uznávaný divadelník Ota Ornest a matkou Marie Rút Křížková, mluvčí charty 77. Za svého studia na střední zdravotnické škole dostala příležitost ztvárnit jednu s protagonistek sběrného dokumentu Heleny Třeštíkové Sestřičky. Po dokončení studií odcestovala do Anglie, kde cca půl roku působila jako au-pair. P svém návratu se začala externě angažovat v Českém rozhlase a posléze i v České televizi.
V roce 1992 zdárně absolvovala přijímačky na DAMU, kde se nejprve vrhla na studium režie, později však změnila obor a věnovala se herectví. Již během studií DAMU jsme jí mohli vidět účinkovat v divadle Na Zábradlí. DAMU úspěšně absolvovala v roce 1999, který se tak stal dvojnásobně úspěšným, neboť se jí narodil i její syn Cyril.
Krom stálého angažmá v divadle Miriam se věnovala práci v české televizi, kde se více jak čtyři roky zabývala úpravou dialogů pro filmy a seriály. Až v roce 2004 dostala příležitost stanout i před televizní kamerou v pořadu Politikon. Její velká příležitost teprve však pozvolna klepala na dveře a hned následující rok vyhrála konkurz na moderování pořadu pro ženy Sama doma. Jen krátce nato dostala nabídku se ujmout pořadu plného emocí s prvky reality show Pošta pro tebe.

Zdroj životopisu: http://postaprotebe

Populární autoři: