David Gruber

česká, 1955

Nahrávám...

Životopis

Ing. David Gruber (* 22. října 1955, Ostrava) je český autor, podnikatel a propagátor technik duševní práce.
Vystudoval ve své době prestižní obor systémové inženýrství (absolvoval v roce 1979) na ekonomické fakultě. V době jeho studia měl být absolvent tohoto oboru koordinátorem práce meziborových týmů s širokým multidisciplinárním profilem. Pouze z ideologických důvodů se tato studijní specializace nesměla nazývat "management", i když náplň tomu prakticky odpovídala. Už v diplomové práci se zaměřil na psychologické téma systému lidských potřeb.

Později si doplnil vzdělání o čtyřsemestrální postgraduální studium pedagogicko-psychologického zaměření na filozofické fakultě UP Olomouc (absolvoval v roce 1986). V závěrečné práci obdobné diplomové se již zaměřil na techniky duševní práce a studijní dovednosti.

Z hlediska jeho pozdější celoživotní profese - učit lidi efektivně studovat a zdokonalovat se - bylo podstatné, že dokázal mít po dvacet let všechna školní vysvědčení i oba vysokoškolské indexy bez dvojek či horších známek, většinou v nejrychlejších možných termínech či předtermínech zkoušek. Nejlepším možným způsobem - pomocí tzv. first hand experience - dokázal pro vás, své žáky, že je možné zpracovávat informace a studovat několikanásobně rychleji než průměr při dosahování špičkové kvality. Celý jeho život je hmatatelným důkazem, že ví, o čem při svých metodách rychlostudia aj. mluví a že zájemce může mít v jeho systém důvěru.

Zdroj životopisu: gruber.cz

Populární autoři:

Karel Čapek

1890 - 1938