Dáša Nová

česká, 1966

Nahrávám...

Životopis

Od dětství zpívala a účinkovala v Národním a Smetanově divadle, byla členkou Kuhnova dětského sboru. Vystudovala střední ekonomickou školu a Středočeskou konzervatoř - obor literární žánry, táhlo ji to však na divadelní prkna, a tak začala studovat zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Prošla angažmá v operetě Krušnohorského divadla v Teplicích, v Divadle J.K. Tyla v Plzni a nakonec zakotvila na sedm let v divadle Semafor Jiřího Suchého. Současně vyučovala v Kulturním centru Prahy 1 hudební výchovu předškolní děti.
Patřila mezi zakládající členy rádia Relax, kde působila jako moderátorka, poté pracovala v rádiu Alfa a denně zpovídala zajímavé osobnosti kulturního, sportovního i politického života. Devět let byla moderátorkou Českého rozhlasu Regina a Region. Moderuje různé kulturní akce.
Založila vokální duo Tilia, pro které vytvořila pořad o životě v době středověku, v němž zpívala hudbu 14. - 16. století a recitovala českou gotickou poezii.
V současnosti je šperkařkou. Po absolvování kurzů drátování se začala věnovat výrobě šperků s použitím polodrahokamů. Našla si svůj osobní styl, má za sebou více než dvacet výstav a její šperky \"Dekolt\" nosí nejen české ženy, ale i dámy v zahraničí.

Zdroj životopisu: nakl. Daranus

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019
Karel Čapek

1890 - 1938