Daniel Keyes

americká, 1927 - 2014

Nahrávám...

Životopis

Daniel Keyes se narodil v New Yorku. V 17 letech se přidal k americké námořní službě jako stevard. Po tom, co Daniel odešel na moře, pokračoval ve studiu na Brooklynské univerzitě, kde získal titul bakalář v oboru psychologie. Poté pracoval jako editor a módní fotograf. Následně získal licenci, aby mohl vyučovat angličtinu na New Yorkských školách. Zatímco vyučoval a o víkendech psal, vrátil se na Brooklynskou univerzitu, kde získal magisterský titul v oboru anglické a americké literatury. Po získání titulu opustil New Yorkskou školu a začal vyučovat tvůrčí psaní na Wayne State University.

V roce 1966 se připojil k Ohio University a byl jmenován profesorem angličtiny a tvůrčího psaní. V roce 2000 byl poctěn a stal se emeritním profesorem.

Proslavil se hlavně jednou z nejlepších povídek všech dob, tedy Růží pro Algernon (Flowers for Algernon), za kterou dostal Huga (1960) a u nás vyšla mj. v antologii Hugo Story 1955–1961. Později získal i Nebulu za románovou podobu povídky (1966). Toto dílo se dostalo i do filmové podoby a na rozhlasové stanice.

Daniel Keyes zemřel 15. června 2014 ve věku 86 let na zápal plic.

Zdroj životopisu: http://www.legie.info, http://www.danielkeyesauthor.com/

Populární autoři:

Bertrice Small

1937 - 2015