Christopher Moore

americká, 1957

Nahrávám...

Životopis

Narodil se roku 1957 v Toledu ve státě Ohio a vyrůstal v Mansfieldu, Ohio. Jeho otec byl dálniční policista a matka prodávala v obchodním domě. Navštěvoval Ohio State University a Brooks Institut fotografie v Santa Barbaře v Kalifornii.
Od dětství rád četl a otec mu každý týden přinášel spoustu knih z knihovny. Začal psát kolem dvanácti let, a od šestnácti let začali brát vážně jeho psaní i rodiče. Když mu bylo 19 let, přestěhoval se do Kalifornie, kde žil na centrálním pobřeží až do roku 2003, kdy se přestěhoval na Havaj. Mezi jeho záliby, kromě psaní, patří např. potápění a fotografování.
Od června 2006, žije střídavě v kalifornském San Franciscu a na ostrově Kauai na Havaji.
Před zveřejněním jeho první román Practical demonkeeping v roce 1992, pracoval jako pokrývač, prodavač v obchodě, noční hlídač v hotelu, číšník, fotograf a pojišťovací makléř a všechny tyto zkušenosti mu pomohly vytvářet postavy v jeho knihách.
Jeho romány ovlivnili spisovatelé jako John Steinbeck (humanismus) a Kurt Vonnegut (smysl pro absurditu).
Moore má charakteristický pohled na svět, nahodilost života ho současně děsí i baví. V jeho knihách se střetávají různé postavy prostřednictvím nadpřirozených nebo mimořádných okolností.

Zdroj životopisu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Christopher_Moore

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015
Charles Darwin

1809 - 1882