Chris Kuzneski

americká, 1969 statistiky · web

Nahrávám...

Životopis

uzneski Chris

18. 12. 2008 | Mikika
*1969, Indiana, Pennsylvánie, USA

Představuje se nový americký autor současných thrillerů.

Chris vyrostl v Indianě s rodiči a třemi sourozenci. Svou první knížku napsal již ve čtvrté třídě a místní knihovnici se tak líbila, že ji dala svázat a zařadila ji do běžných regálů. Tak nevědomky nastartovala autorovu touhu stát se spisovatelem.
Na střední škole byl třídním šaškem a hrál fotbal, v němž pokračoval i na University of Pittsburgh, dokud ho zranění nevyřadilo ze hry. Během studia psal pro školní The Pitt News i pro seriózní Indiana Gazette a Pittsburgh Post-Gazette, zatímco získával tituly v oborech Psaní a Pedagogika. Šest let učil angličtinu a trénoval školní fotbal, dostal se dokonce do seznamu Who is Who among America´s Teacher, ale nebyla to jeho srdeční záležitost, a tak dal výpověď.
Svou první skutečnou knihu napsal v roce 1999 a doufal, že zaujme literární agenty - vskutku, kniha s tisícem stran agenty zvedla ze židlí, ale jen proto, aby mu doporučili minimálně šest set stran ubrat... Chris se držel jejich rad a za rok vydal doopravdy první román The Plantation, který získal velmi příznivé kritiky. Další knihy, Znamení kříže a Meč boží, se staly mezinárodními bestsellery. Všechny tři knihy spojují hlavní postavy - bývalí členové speciálních jednotek Jonathon Payne a D.J. Jones.
Chris Kuzneski je svobodný, žije na Floridě a pracuje na čtvrtém thrilleru s pracovním názvem The Lost Throne.

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015