Brian Jacques

britská, 1939 - 2011

Nahrávám...

Životopis

Brian Jacques se narodil v Liverpoolu v Anglii, dne 15. června 1939. Vyrůstal v Liverpoolu. Jeho otec miloval literaturu, a předal mu to, četl mu příběhy od Sira Arthura Conana Doyla, Roberta Louise Stevensona, a Edgara Rice Burroughse.

Jacques ukázal talent pro psaní v ranném věku. V 10ti letech dostal úkol napsat příběh o zvířatech, psal o ptákovi, který čistí zuby krokodýlovi. Jeho učitel nemohl uvěřit, že by to někdo mohl napsat ve věku 10 let. Vždy měl rád psaní, ale toto nebylo jediný okamžik, kdy si uvědomil, že má talent.

Navštěvoval školu St. John až do věku 15 let, kdy odešel ze školy (jak byla tradice v té době) a vyrazil najít dobrodružství jako námořník na lodi obchodníka. Jeho první kniha Redwall je věnována pro děti ze školy pro nevidomé. Poprvé se s nimi setkal, když do ní dodával mléko. Začal trávit čas s dětmi, a nakonec začal psát příběhy pro ně.

Durband (jeho přítel, učil George Harrisona a McCartneyho) řekl jeho vydavateli: "Toto je nejlepší příběh pro děti, co jsem kdy četl, a vy byste byli pošetilí, kdybyste tento příběh nevydali." Brzy poté byl Jacques povolán do Londýna na setkání s vydavatelem, který mu dal smlouvu napsat dalších pět knih v seriálu.

Jacques říkal, že postavy v jeho příbězích jsou založeny na lidech, se kterými se setkal. Jeho romány se prodaly více než v dvaceti milionech kopií po celém světě a byly zveřejněny v dvaceti osmi jazycích.

Až do nedávné doby Jacques hostil radio show s názvem Jakestown na BBC Radio Merseyside. V červnu 2005 mu byl udělen čestný doktorát dopisů od University of Liverpool.

Brian žil se svou ženou v Liverpoolu. Jacques a jeho manželka měla dva dospělé syny, Davida a Marca, a vnuky Hannah a Anthonyho. Marc je tesař, zedník a David je současný umělec.

Jacques byl přijat do nemocnice Royal Liverpool podrobit nouzové operaci aorty. Navzdory úsilí, aby ho zachránili, zemřel dne 05.2.2011

Zdroj životopisu: http://en.wikipedia.org/wiki/Brian_Jacques

Populární autoři: