Bret Easton Ellis

americká, 1964

Nahrávám...

Životopis

Bret Easton Ellis je americký prozaik, jeden z nejvýraznějších představitelů Generace X. Nikdo jiný neumí tak popsat prostředí americké smetánky se vším pozlátkem a šokující pravdou.

Bret Easton Ellis se narodil v roce 1964, vyrůstal v Los Angeles. Vysokou školu absolvoval v Benningtonu ve státě Vermont.

Elvisova literární tvorba začala záhy. Roku 1985, za univerzitních studií, mu vyšel první román Míň než nula. Touto svou generační výpovědí si okamžitě vysloužil srovnání s autorem románu Kdo chytá v žitě J. D.Salingerem.

Bret Easton Ellis světově proslul vysoce kontroverzním románem Americké psycho z počátku devadesátých let. S touto knihou se čeští čtenáři měli možnost seznámit před několika lety, když ji v překladu vydala olomoucká Votobia. Bohužel, poté nastala delší odmlka a na další Ellisovy knihy jsme si museli počkat až do teď, kdy hned dvě vydala v krátkém sledu za sebou Mladá fronta: nejprve to byli Informátoři z roku 1994, teď nověji Pravidla vášně ze sklonku osmdesátých let, obě v překladech Martina Königa. Další Ellisův román – rozsáhlá Glamorama, jež jako vůbec první autorova kniha nabízí cosi, co by šlo nazvat dějem

Zdroj životopisu: spisovatele.cz

Populární autoři: