Bill Condon

americká, 1955

Nahrávám...

Životopis

Bill Condon se narodil v roce 1955 v New Yorku, vystudoval filosofii a někdy vystupuje jako William Condon.Mezi jeho režijní zásluhy patří filmy Bohové a monstra (cena Akademie), poetická meditace na poslední dny života filmového režiséra Jamese Whalea (zde si zahráli v hlavních rolích Ian McKellan, Brendan Fraser, Lynn Redgraveová).

Condon napsal scénář ke kasovnímu trháku Chicago. Chicago získalo šest ocenění Akademie, mimo jiné v kategorii nejlepší film, Condon byl i nominován v kategotii nejlepší scénář. Bill Condon začal svou kariéru jako novinář, píšící o filmu, tím na sebe strhl pozornost a následovali filmy jako Sister, Sister, Neškodná lež, Vražedné vztahy nebo Ti druzí.

V roce 2005 se ve svém portrétu Kinsey zaměřil na postavu Alfreda Kinseyho, muže, který promikne do tajemství amerického národa. Pro Kinseyho je to nejprve vědecká práce.Ta ale brzy nabude rozměrů velmi osobních, ze kterých se nečekaně vyvine napínavá cesta, ke kořenům lidské sexuality. Tento film nejen režíroval, ale také k němu napsal scénář.

Toto je jeho první kniha kterou napsal (Přímo do srdce).