Benjamin Lebert

německá, 1982

Nahrávám...

Životopis

Německý spisovatel Benjamin Lebert se narodil 9. ledna 1982 ve Freiburgu v Breisgau. Jeho otec, novinář Andreas Lebert, je zakladatelem přílohy pro mládež nazvané "Jetzt", která vycházela v novinách Süddeutsche Zeitung. Do této přílohy přispěl Benjamin několika články. Díky těmto příspěvkům si Benjamina všimla editorka Kerstin Gleba, která ho podpořila v psaní jeho prvního románu.

První kniha Benjamina Leberta, která vyšla v roce 1999, dostala název Crazy a jedná se o knihu autobiografickou. Do této knihy, která popisuje Benjaminův život na internátní škole, zapracoval autor typické problémy dospívání, ale také své zdravotní postižení. Jeho prvotina byla velice úspěšná a zatím byla přeložena do 30 jazyků, mimo jiné i do češtiny, a navíc byla zfilmována. Po úspěchu tohoto románu se ve svých 17 letech Benjamin zapsal na kurzy tvůrčího psaní na New York University. Nemá dokončené žádné vzdělání a několikrát ve škole propadl. V současnosti žije v Hamburku.

Po své prvotině napsal a vydal Benjamin Lebert postupně další romány. Do dnešního dne mu vyšly celkem 4 knihy, kromě již zmíněné knihy Crazy je to ještě Der Vogel ist ein Rabe (2003), Kannst du (2006) a Der Flug der Pelikane (2009). U nás zatím z těchto románů vyšla pouze kniha Crazy, kterou v roce 2000 vydalo nakladatelství Olympia.

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019